Online tartják meg a IV. Kovács László-Zsigmond Vilmos Operatőr Verseny díjátadóját
A koronavírus világjárvány miatt rendkívüli módon kerül megrendezésre a IV. Kovács László-Zsigmond Vilmos Operatőr Verseny díjátadó estje, amely 2021. április 17-én este hét órától, online lesz megtekinthető.
Szombaton, a Vigadóban kerülnek átadásra a Kovács László-Zsigmond Vilmos Életműdíjak, amivel idén Szilágyi Virgil, Rák József, Kovács Gyula és Lukács Lóránt munkássága előtt tisztelegnek a szervezők. Az Életműdíjak mellett ismét átadásra kerül a Bojkovszky Béla Díj, amit idén Stecz István fog megkapni.
Emellett az is ki fog derülni, hogy kik voltak a tavalyi év legjobb operatőrei. A verseny hat kategóriájába 82 filmet neveztek az alkotók. A zsűrizésben Bordás Róbert, Tóth Zsolt és Vajda Péter vettek részt. A diákfilm kategória versenyzőinek ismét esélyük van elnyerni Magyarország legértékesebb diákfilm-díját. A különleges elismerésben több mint egy évtizede részesül a kategória nyertese, aki a Sparks kamera és lámpakölcsönző cég hatvanezer amerikai dollár értékű Panavision filmes kameracsomagjával gazdagszik.
A díjátadót a Nemzeti Filmintézet, a Magyar Művészeti Akadémia, a Sparks Kft., Schwindl Kft, illetve a Two Men’s Show Kft támogatja.
A díjátadó a HSC Stábiskola weboldalán, valamint a rendezvény Facebook és Youtube oldalain volt megtekinthető élőben az esemény.
Nevezett filmek listája:
Természetfilm kategória
· Amiről a fák suttognak – operatőr: Tisza Balázs, rendező: Takács Rita
· Az Ispotály – Szárnyak Sorsa – operatőr, rendező: Kovács István
· Vad erdők, vad bércek – operatőr, rendező: Mosonyi Szabolcs
· Vadlovak – Hortobágyi mese – operatőr, rendező: Török Zoltán és Jan Henriksson
Dokumentumfilm kategória
· Alla Zingara – operatőr: Virág Péter, rendező: Halász Glória
· Anyáim története – operatőr: Dér Asia, rendezők: Dér Asia és Haragonics Sári
· A magyar nóta belga mestere – operatőr, rendező: Miklós Ádám
· Fényfohász (In memoriam Szabados György) – operatőr: Sibalin György, rendező: Medgyesi Gabriella
· Az örök kérdező – operatőr, rendező: Nagy Ernő
· A Fili karnagya – operatőr, rendező: Zsigmond Attila
· Mi, a rendszer ellenségei — Kommunista táborvilág Magyarországon – operatőr: Szalai Márk, rendezők: Borbás Barnabás és Réti László
· iRunLady – operatőr, rendező: Kollár István
· Vagyok, aki vagyok. Kinek kell? – operatőr: Durkó Zsolt Tamás, rendező: Németh Gyula
· Viktor – One way challenge – operatőr, rendező: Szentgáli Csaba
· A lélek megindul – operatőr, rendező: Halper Simon
· A SEFKET REJTÉLY – operatőr: Filep Farkas, rendező: Maksay Ágnes
· Ott legbelül dal van… – operatőr, rendező: Mohi Sándor
· Visszatérés Epipóba – operatőr: Gyuricza Mátyás, rendező: Oláh Judit
· Csak családról ne – operatőrök: Nagy Zágon, Somogyvári Gergő, Nyoszoli Ákos, Táborosi András, Rónai Domonkos, rendező: Kis Anna
· Erdély – Ég és föld között – operatőrök: Derzsy András és Jogropulos Jannis, rendezők: Takó Sándor, Bárány Krisztián
Kisjátékfilm kategória
· Defekt – operatőr: Pápai Dániel, rendező: Gál Sándor
· Hagyaték – operatőr: Dobóczi Balázs, rendező: Hódi Jenő
· Most már jöhetsz Jézuska – operatőr: Sepsi Gergely, rendező: Farkas György
· Vércsék – operatőr: Dobray Máté, rendező: Szabó Szonja
· Sziszüphosz – operatőr: Dala István, rendező: Száraz Eszter
· Szobránc utca 20. – operatőrök: Kéry-Kovács Péter, Emődy Botond, rendező: Emődy Botond
· Ezerkilencszáztizenkilenc – operatőr: Markert Károly, rendező: Bozsogi János
· Cold Meridian – operatőr: Győri Márk, rendező: Peter Strickland
· Vércsék – operatőr: Dobray Máté, rendező: Szabó Szonja
· Valami hiányzik – operatőr: Szandtner Dániel, rendező: Antal Attila
· Detto – operatőr: Bárány Gábor
· Menetrend – operatőr: Bárány Gábor, rendező: Sallai Ervin
· FightinGravity – Harc a Gravitációval – operatőr: Zsoldos Dávid, rendező: Ferencz Péter
· Légszomj – operatőr: Szandtner Dániel, rendező: Bánovits Ottó
· Katalinka 16 – operatőr: Herpai Márk, rendező: Farkas András Attila
· A taxis – operatőr: Mayer Zoltán, rendező: Béres László
· Jövetel – operatőr: Balázs István Balázs, rendező: Szabó Mátyás
· Liga – operatőr: Tóth Levente, rendező: Márton Dániel
· Happy – operatőr: Podányi Dániel, rendező: Gyimesi Anna
· A vége – operatőr: Fehér Ágoston, rendező: Gyimesi Anna
· Mei- Káprázat – operatőr: Bántó Csaba, rendező: Buzady Zhang Ge
TV filmek kategória
· Pilátus – operatőr: Hartung Dávid, rendező: Dombrovszky Linda
· Don juan kopaszodik – operatőr: Hartung Dávid, rendező: Dombrovszky Linda
Játékfilm kategória
· Hab – operatőr: Bálint Dániel, rendező: Lakos Nóra
· Spirál – operatőr: Réder György, rendező: Felméri Cecilia
· Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre – operatőr: Maly Róbert, rendező: Horváth Lili
· A Pásztor – operatőr: Tóth Gergely, rendező: Illés László
· Hasadék – operatőr: Réder György, rendező: Krasznahorkai Balázs
· Így vagy tökéletes – operatőr: Nagy András, rendező: Varsics Péter
· Post Mortem – operatőr: Nagy András, rendező: Bergendy Péter
· Pesti Balhé – operatőr: Balázs István Balázs, rendező: Lóth Balázs
· Békeidő – operatőr: Bántó Csaba, rendező: Hajdu Szabolcs
· Gaztettek nyomában – operatőr, rendező: Langmár Zoltán Bence
· Tenebris – operatőr, rendező: Pusztai Lőrinc
· Becsúszó szerelem – operatőr: Kürti István, rendező: Nagy Viktor Oszkár
Diákfilm kategória
· Anja – operatőr: Dobray Máté, rendező: Baranyi Benő
· Ne menekülj a csókok elől – operatőr: Szemerey Bence, rendező: László Lili Mária
· Diszkó Diktátor – operatőr: Barna Máté, rendező: Kőváry Dániel
· A Szerelem Bohóca – operatőr: Székely Róbert, rendező: Oláh-Badi Levente
· A kert – operatőr: Pintér István, rendező: Pekár István János
· Szabad Románia – operatőr: Nagy Márton, rendező: Nagy Márton, Sós Timothy
· Agapé – operatőr: Barna Máté rendező: Beleznai Márk
· Change of Heart – operatőr: Engelmann Péter, rendező: Marco Parise
· Day-In Day-Out – operatőr: Misota Dániel, rendező: Török Anna
· Summer Shade – operatőr: Méder Tamás Apor, rendező: Shira Haimovici
· Mire várunk? – operatőr, rendező: Csukás Márton
· Dusk – operatőr: Ezequiel Salinas, rendező: Bíró Bálint
· FONÁLFÉREG – operatőr, rendező: Ballagó Dániel
· Várakozás – operatőr: Szabó László, rendező: Szabó László
· Találkozás – operatő és rendezőr: Boós Gergő
· Szülőfalu – operatőr: Sáfrány Levente, rendező: Ascher Károly
· Eventus – operatőr: Csenger Nándor, rendező: Kis Xavér
· Sebek – operatőr, rendező: Peresztegi Hanna
· WATCH – operatőr, rendező: Belinszky Fanni
· Élet meg út – operatőr, rendező: Farkas Levente
· Vana Salus – operatőr: Lotz Patrik, rendező: Tajti Dávid
· Tigris – operatőr: Galambos Eszter, rendező: Hajmási Péter